Nie lubię marnotrawstwa w kuchni. Ale ta  prosta rada recycklingowa zdecydowanie należy do moich odkryć roku. Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak można wykorzystać użyte kapsułki po kawe, takie  z ekspresu p? Albo fusy po Waszej ulubionej małej czarnej?? Dzielę się dzisiaj z Wami genialnym sposobem na piękne ciało. Zdecydowanie genialnym przez duże G. Jako matka dwójki dzieci walczę od ponad roku z pozostałościami ciążowego brzuszka.Mordercze ćwiczenia, dieta oraz kosmicznie drogie preparaty nie przywróciły stanu skóry sprzed ciąży. Patent, z którym Wam się dzisiaj dzielę w zaledwie kilka tygodniu poprawił znacznie elastyczność mojego  ciała. Banalnie prosty ale skuteczny zabieg kawowy wyszczupla!

Warto wspomnieć o tym, że kofeina zapobiega procesowi tworzenia się tłuszczu w tkance podskórnej oraz likwiduje już istniejącą. Zawarta w kapsułce kofeina pomoże osiągnąć nam wymarzony rozmiar- wystarczy regularny masaż zmielonymi ziarnami kawy połączonymi z naprzemiennymi natryskami ciepłej i zimnej wody. Sprawdziłam sama- po kilku tygodniach takiej kuracji skóra wygładzona, bardziej napięta, jędrniejsza i jakby było jej mniej.Czy można chcieć więcej? :))

Na sam koniec kilka faktów:

Kofeina działa na trzech poziomach:

  • przeciwdziała procesowi tworzenia się tłuszczów, prowadzący do odkładania ich w postaci dużych kropli wewnątrz komórki tłuszczowej i zwiększania ich objętości – czego efektem jest przyrost grubości podskórnej tkanki tłuszczowej, skutkujący powstaniem „skórki pomarańczowej”;
  • zapobiega gromadzeniu się tłuszczu poprzez proces rozkładu hydrolitycznego trójglicerydu w tkance tłuszczowej, prowadzący do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, które uwolnione do krwiobiegu, wychwytywane są przez większość tkanek i zużywane jako paliwo dostarczające energii;
  • udrożnia naczynia krwionośne. Pierwszy etap cellulitu, niewidoczny gołym okiem, zaczyna się zastojem żylnym i limfatycznym oraz rozszerzeniem naczyń włosowatych. W trakcie następnych etapów zaburzenia krążenia uwydatniają się na skutek ucisku naczyń włosowatych przez komórki tłuszczowe, a następnie w wyniku zniszczenia kolejnych naczyń.

I co Wy na to? Spróbujecie?

Dodaj komentarz