Czy  na wakacjach z dziećmi możliwy jest wypoczynek? Moje odkrycie pozwala stwierdzić, że jak najbardziej tak! Jeśli obawiacie się tak samo jak ja zagranicznych podróży z gromadką dzieci, sprawdźcie koniecznie co ma do zaoferowania FigloKlub. Biuro podróży Rainbow poszło z duchem czasu i zaproponowało rodzicom całkowicie nowe podejście do tematu opieki nad dziećmi. 

Pamiętam mój wyjazd do zagranicznego kurortu lat kilkanaście temu. Wtedy, jako singla strasznie irytowały mnie plątające się wszędzie pod nogami dzieciaki. Zastanawiałam się wtedy, czemu animatorzy (którzy de fakto znajdowali się  w hotelu, jednak niespecjalnie interesowali się zabawianiem dzieci) przez większość czasu leżą na plaży zamiast pracować? Owszem, organizowano jakieś tam aktywności w basenie, ale trwały one tak krótko, że spragniony rodzic tych kilku chwil tylko dla siebie mógł zapomnieć o świętym spokoju. Teraz jako matka bardzo dokładnie prześwietlam biura podróży pod względem organizowanych atrakcji dla dzieci. Bardzo ważne są dla mnie animacje prowadzone w sposób profesjonalny. Wyjazd rodzinny to owszem- wspólnie spędzany czas, ale nie wyobrażam sobie zabaw z dziecmi 24 godzin na dobę. W końcu wakacje oznaczają relaks również dla rodziców. Dlatego dobra opieka animatorów i organizowania czasu dzieciom, jak i aktywności dla rodziców z dziećmi- są dla mnie gwarantem udanych wakacji. O ile animatorzy przebywający w polskich hotelach byli dla mnie łatwo dostępni- o tyle Ci rezydujący w zagranicznych kurortach- całkowicie nieosiągalni.

To się zmieniło kiedy przeglądałam ofertę wakacyjną biura podróży Rainbow.

 

Prawdziwym rajem dla rodziców, jak i dzieci  okazały się  FIGLOKLUBY stworzone przez Biuro Podróży Rainbow.

To jedyne takie miejsce stworzone dla małych podróżników oraz ich wymagających rodziców. To jedyna tego rodzaju społeczność, dzięki której wyjazd zagraniczny okaże sie przysłowiową bułka z masłem.

Figlo Klub

 

Oczywiscie najlepiej samemu sie przekonać co w trawie piszczy, dlatego zaproszę Was na osobiste sprawdzenie  Figloklubu, a tutaj jedynie pokrótce opisze moje uwagi i spostrzeżenia.

ANIMATORZY

Wybierając wakacje dla moich dzieci zawsze obawiałam się osobowości z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć w kontekście opieki nad moimi dziećmi. Spora ilość hoteli oferuje obecnie opiekę nad dziećmi, jednak kompetencje takiej opiekunki ciężko sprawdzić.

W Rainbow cała strona została przeznaczona takim rodzicom jak ja, aby mogły rozwiać swoje wątpliwości. Rzetelne informacje na temat animatorów opiekujących się dziećmi podczas wakacji sprostały moim dociekliwym pytaniom, a dzięki załączonym zdjęciom mogłam online zaprzyjaźnić się z animatorami, których wkrótce miałam  poznać osobiście.

Na stronie FigloKlubu możemy podejrzeć  osoby, które spotkamy w wybranym przez nas hotelu, poczytać opinie na ich temat i więcej. Warto dodać, że animatorzy przed rozpoczęciem pracy przechodzą specjalne szkolenie w Akademii Animatorów Rainbow. Podczas szkolenia uczą się realizować autorski program zajęć i zabaw w Figloklubie, poznają zasady pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w hotelach i krajach do których wyjeżdżają.

Z przeczytanych opinii wynika, że wkładają w swoją pracę ogromną ilość serca, dzięki czemu dzieciaki, jak i rodzice wracają z urlopu zachwycone.

 

BLOG

Cieszy mnie niezmiernie, że blogi stały się wartościowymi źródłami wiedzy. Z tego też powodu z przyjemnością Was zaproszę na Blog Rainbow , na którym poznacie poszczególne hotele od podszewki. FigloBlog to po prostu ciekawy blog podróżniczy dla rodziców, jak i dzieci.

STREFA PODRÓŻNIKA to kolejne interesujące miejsce skupiające podróżników należących do Figlo Klubu. Szybka rejestracja pozwoli nam podejrzeć innych uczestników wybierających się do danego kraju, a nawet naszego hotelu. Dzięki temu pierwsze znajomości możemy nawiązać jeszcze przed rozpoczęciem naszych wakacji. Strefa pozwala również na tworzenie albumów i dzielenie się swoimi wspomnieniami. Jednym słowem własna społeczność biura podróży.

FORUM i OPINIE

Ten dział spodobał mi się najbardziej. Bardzo cenie opinie innych ludzi i z dużym zaciekawieniem czytałam szczegółowe opinie i relacje wielu miejsc, do których chciałabym się w najbliższym czasie wybrać. Z kolei forum panuje dowolność tematyczna, o ile piszemy o wakacjach i tematami z nimi związanymi. Zazwyczaj są to porady i sugestie co ze sobą zabrać, jak się przemieszczać i chronić przed zdradliwym słońcem.

Najciekawsze wakacyjne kierunki sprawdzicie bez problemu na stronie Biura Podróży Rainbow, zwłaszcza atrakcyjne są te przeznaczone dla rodzic z dziećmi.

Mam nadzieje, że dzisiejszy wpis rozwiał Wasze wątpliwości- sama doskonale wiem, jak ciężkie są przygotowania do takiego wyjazdu. Dlaczego zatem nie zagwarantować sobie odrobiny spokoju, który ja odnalazłam dzięki członkostwu w FigloKlubie?

Dodaj komentarz